Інформаційний блок

Натяжні стелі Малюкам Послуги електрика в Ковелі Дрова, торфобрикет Автозапчастини для іномарок з Польщі Продаж профнастилу, металочерепиці Автономера Bobcat 331 та Doosan 450 ремонт двигунів та ходової Буріння свердловин на воду Фірма «СТИЛЬ ДАХ» Щебінь БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН Рекламна крамничка Купити двері у Ковелі Интернет магазин мебели Кондиціонери, вентиляція, опалення Віндор Магазин «БудМаркет» магазин KERSAN Ринви та комплектуючі

Незалежно від того, що ви оберете в підсумку,
є основні критерії та вимоги щодо вибору


оптимальної системи опалення.

(03352) 53900,   0503787925Розглянемо по пунктах:
 1. Площа приміщення, яке потрібно опалювати.
 2. Показник утеплення будинку.
 3. Тривалість і ефективність роботи системи опалення.
 4. СОБІВАРТІСТЬ опалення (ВИТРАТА ПАЛИВА, ел.енергія) в перерахунку на 1кв.м площі в гривях на місяць.
 5. Місцезнаходження нагрівального елементу (наприклад, котел або камінопічь) або місце розташування тепловіддаючих елементів (наприклад, батарея або джерело гарячого повітря)
 6. Собівартість монтажу різних систем опалення (наприклад: піч, котел, джерело гарячого повітря або теплі підлоги) у перерахунку на 1кв.м опалювальної площі.
 
 Тепер розглянемо більш детально кожен пункт:

1.По-перше. Ви визначилися або знаєте площу вашого будинку.

Логічно розраховувати своє опалення для трохи більшої площі (як кажуть, тепла багато не буває і запас кишеню не тягне). Так що сміливо додавайте 10% до наявної площі. Якщо у вас 100 кв.м - будемо вважати, що 110 кв.м.

2.Показники утеплення будинку ...

В принципі, найголовніший показник - чим краще утеплений будинок, тим менше доведеться витрачати на опалення і тим менше буде вартість самого опалення. Розглянемо різні варіанти.
 

 Найтепліший матеріал на сьогоднішній день - це пінопласт і мінвата (Базалит і т.д). 5 см. пінопласту або мінеральної вати = 20см.бруса або 60см цегляної стіни або 1.5 метра бетонної стіни. Якщо ви багато грошей витрачаєте на опалення, значить ваш будинок погано утеплений або неякісно утеплений (це як правило), або у вас малопотужне джерело тепла. Втрати тепла, при добре утепленому будинку, виникають через поганы вікна та двері. Бажано на всі вікна зробити утеплені віконниці, а вхідні двері повинні бути дуже добре утеплені і обов'язково повинен бути тамбур. Підлога і стеля мають бути обов'язково утеплені мінімум 10 см. пінопластом або мінватою або подібним утеплювачем.
Якщо стіни вашого будинку, в перерахунку на мінвату, еквівалентні 5см, сміливо до площі додавайте 20%. Якщо підлога не утеплена - ще 10%. Теж стосується стелі + 10%. Якщо вікна в одне скло - по кожному вікні - ще плюс 5% мінімум.

 Наприклад, якщо у вас будинок площею 100 кв.м, товщиною стін в цеглину, підлога і стеля не утеплені, вікнаі двері старі і не утеплені, вхід без тамбура, то опалення необхідно буде робити мінімум з розрахунку на 150 кв.м, а то й більше. Ну і відповідно і палива або енергії доведеться витрачати в 1.5 рази більше .
.
Підбивши підсумки даному пункту - ОПАЛЕННЯ потрібно для врівноваження втрати тепла через стіни, підлогу, стелю, вікна та дверіІ.

 

3.Длітельность і ефективність роботи системи опалення.

Багато хто використовує електрокотли та опалення електрикою з причини доведеної ефективності її, незважаючи на дорожнечу такого опалення. Твердопаливні котли, та особливо цегляні печі, для опалення не використовують унаслідок бруду, запаху, небажання бути постійно грубником і кочегаром.
  Існуючі твердопаливн котли, особливо тривалого горіння, дорогі, але звичайно це теж хороший вибір. Ми вже дійшли висновку, що найдешевше пальне в порівнянні з іншими способами опаленн- це дрова і вугілля. Залишилося продумати, щоб все це було чисто, закладка один раз на кілька днів, наявність великої зольника (щоб чистити якомога рідше - раз на місяць наприклад).
Ще велике питання - коефіцієнт корисної дії. Наприклад, заявляють кпд 95% на електриці - це все добре, але навіть якщо кпд печі на дровах буде хоча б 60%, то в гривнях це все одно в 4 рази дешевше. Так що опалюватися дровами і вугіллям буде дешевше, ніж електрикою, газом чи дизелем, головне, щоб була хороша, правильно зроблена, прорахована піч або котел на твердому паливі.
Для дачників (хто не постійно живе, а періодично приїджає) краще зробити просту піч на дровах або вугіллі, ніж ставити твердопаливний котел.
Для тих хто живе у будинку постійно, - головне - хороша піч або котел на твердому палеві (для створення режиму довгого горіння) з можливістю  економічного режиму.

4.Собівартість опалення 1кв.м. приміщення на місяць в гривнях.

 

Вартість електрики приймається рівною 1грн / квт і дров 1400грн / куб дубових.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОПАЛЕННЯ 1 КВ.М будинку в місяць при товщині утеплення (у перерахунку на теплопровідність пінопласту):
 • 5см     =96.7кВт / кв.м = 100грн.. електрику або 25грн. дрова, вугілля.
 • 10см- = 75грн.електрічество або 15грн дрова, вугілля.
 • 15см- = 65грн. електрику або 12грн дрова, вугілля.
 • 20см- = 65грн.електрічество або 10грн дрова, вугілля.
______________________________________________________________

ВИСНОВОК - не можна економити на утепленні будинка.
______________________________________________________________

5. Місцезнаходження нагрівального елементу (наприклад, котел або камінопечь) і місце розташування тепловіддаючих елементів (наприклад, батареї, або джерело гарячого повітря, або стіна камінопечі).

В принципі, котел або камінопічь можна ставити де завгодно, відповідно до місцеположенням тепловіддаючих елементів. Якщо нагрівальний елемент (наприклад, піч) і є теплоотдаючий елемент, то конфігурацію нагрівального елементу (печі) треба робити відповідно до плану приміщення, щоб в кожну кімнату виходив свій тепловіддаючий елемент (стіна печі). Прикладом подібної роботи може служити піч

Якщо вам не потрібно ставити нагрівальний елемент в будинку і ви хочете поставити його окремо в підсобному приміщенні (наприклад, котел), значить треба правильно розташувати тепловіддаючі елементи (наприклад, батареї або місця виходу гарячого повітря), а також правильно вибрати теплоносій (наприклад, рідина або повітря) відповідно до ваших вимог по швидкості нагріву приміщення і за тривалістю подальшого охолодження при непрацюючому нагрівальному елементі.

Розташування тепловіддаючим елементів

Правильно розташовувати їх у місцях надходження холодного повітря з вулиці (під вікнами, біля дверей) і тоді холодне повітря, що надійшло у приміщення швидко нагрівається і немає відчуття протягу по ногах і більш рівномірна температура в приміщенні.

Вибір теплоносія - рідина довго нагрівається і довго остигає. повітря швидко нагрівається і швидко остигає. Середній варіант (і кращий) - це кам'яна піч з вбудованим котлом або воздуховодами в печі - при постійному щоденному нагріванні рідина завжди з середньою температурою і повітря завжди з середньою температурою (бо нагріті цеглини або блоки вогнетривкі довго віддають тепло теплоносія). При експлуатації печі тривалого горіння все простіше - постійно однакова температура + - пару градусів.

6.Собівартість монтажу різних систем опалення (наприклад, піч, котел, джерело гарячого повітря або теплі підлоги) у перерахунку на один кв.метр опалювальної площі.

Найдешевша собівартість монтажу системи опалення - електроопалення конвекторами (купив за пару тисяч, встромив у разетку, але вона ж і найдорожча в плані витрати ден.знаков на місяць. Іншими словами, при опаленні конвектрамі, ви кожен місяць, можна сказати, оплачуєте вартість нових конвекторів, особливо якщо будинок погано утеплений.

Можна поставити електрокотел, що так само дорого по витратам на електроенергію.

Не треба бояться ставити твердопаливні котли, печі або каміни. Існують на сьогодні технології які дозволяють встановити систему таким чином, що не буде ні запаху диму, ні бруду. А що може зрівняється з задоволенням споглядання живого вогню і потріскування дров? При всьому цьому та при всіх розкладах вартість опалення до шести разів менше ніж електричнх приладів. При виборі твердопаливного котла шукайте фірму, яка буде давати гарантію на опалення після монтажу системи.